Az Alföldi ASzC Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium a 2021/22-es tanévre az alábbi területekre hirdet rendkívüli felvételi eljárást.

Erdésztechnikus képzés 5 éves

Erdőművelő-fakitermelő képzés 3 éves

Gazda (Lovász szakmairánnyal) képzés 3 éves

Erdésztechnikus (5 0821 17 02)

A szakma képzési ideje 5 év.

A technikumi oktatás az Erdésztechnikus végzettség megszerzése érdekében a „Mezőgazdaság és erdészet” ágazatban történik. A tanulók a 9-10. évfolyamon elsajátított szakmai alapozó ismeretekből 10. év végén ágazati vizsgát tesznek. Az általános kötelező érettségi tárgyak (magyar, matematika, történelem, idegen nyelv) mellett tanítjuk a szakmai tárgyakat, pl. erdőművelés, erdőhasználat, erdővédelem, erdőbecslés, erdészeti géptan, vadászat, vadgazdálkodás. A 12. év végén előrehozottan tehető érettségi vizsga magyar nyelv, történelem és matematika tantárgyakból. A 13. év végén kerül sor az idegen nyelv érettségire és az erdésztechnikus szakmai vizsgára. A technikus vizsga emelt szintű érettséginek számít.

Erdőművelő-fakitermelő (4 0821 17 01)

A szakma képzési ideje 3 év.

A tanulók a 9. évfolyamon elsajátított szakmai alapozó ismeretekből 9. év végén ágazati vizsgát tesznek.

A szakmai tantárgyak erdészeti, vadászati, gépészeti, munka- és környezetvédelmi ismereteket dolgoznak föl.

A tanulmányi idő alatt felkészülési lehetőséget biztosítunk a következő képesítések megszerzésére:

• motorfűrész-kezelő jogosítvány

• mezőgazdasági-vontatóvezetői igazolvány

• daruk és targoncák kezelésére szóló jogosítvány

• vadászvizsga

• B kategóriás jogosítvány

Gazda (Lovász szakmairány) (4 0811 17 04)

A szakma képzési ideje 3 év.

A szakmai tantárgyak a gazdaképzés szakmai alapozó tantárgyain túl a ló gondozásával, lovaglással, fogathajtással, lótenyésztéssel kapcsolatos ismereteket dolgoznak föl. Az elméleti képzés iskolánkban történik.

A képzés alatt gyakorlóhely, a duális képzési rendszer alapján, kihelyezett formában biztosított.

Valamennyi képzésre jelentkező tanulóknak kollégiumi elhelyezést biztosítunk igény esetén, az iskola területén elhelyezkedő kollégiumokban.

A jelentkezéssel kapcsolatban információ kérhető az iskola titkárságán munkaidőben a 62/291-522-es telefonon, vagy a bedotitkarsag@gmail.com e-mail címen.

Várjuk azokat az érdeklődő diákokat, akik iskolánkban szeretnék folytatni tanulmányaikat!